Lajme nga kategoria

Sport

Qëllimi i konkursit është hartimi i zgjidhjes konceptuale arkitektonike për hapësirë ​​të destinuar për sport dhe rekreacion në parcelat urbanistike UP 14 dhe UP …
Qëllimi i konkursit është hartimi i zgjidhjes konceptuale arkitektonike për hapësirë ​​të destinuar për sport dhe rekreacion në parcelat urbanistike UP 14 dhe UP …
Kam nderin dhe kënaqësinë e veçantë që më është dhënë mundësia t’ju përshëndes në këtë koktej , në këtë tubim të bukur të punëtorëve …
Kam nderin dhe kënaqësinë e veçantë që më është dhënë mundësia t’ju përshëndes në këtë koktej , në këtë tubim të bukur të punëtorëve …
Përfundimi i vitit 2022. Përfundoj edhe një vit shumë i sukseshëm për sportin e Taekwondo-së Ulqini. Klubi i Taekwondo-së Ulqini gjatë vitit 2022 mori …
Përfundimi i vitit 2022. Përfundoj edhe një vit shumë i sukseshëm për sportin e Taekwondo-së Ulqini. Klubi i Taekwondo-së Ulqini gjatë vitit 2022 mori …
Gjatë këtij vikendi me datë 03-04.12.2022 në qytetin e Durrësit është duke u mbajtë kampionati Ballkanik në sportin olimpik të Taekwondo-së. Ky aktivitet i …
Gjatë këtij vikendi me datë 03-04.12.2022 në qytetin e Durrësit është duke u mbajtë kampionati Ballkanik në sportin olimpik të Taekwondo-së. Ky aktivitet i …
Me rastin e promovimit të librit “Ivan Gudelj-Rrëfimi i Hajdukut” (Ivan Gudelj -Hajduçka Priça) nga autori Blazh Duplançiq dhe filmi dokumentar “Loja e Ivanit” …
Me rastin e promovimit të librit “Ivan Gudelj-Rrëfimi i Hajdukut” (Ivan Gudelj -Hajduçka Priça) nga autori Blazh Duplançiq dhe filmi dokumentar “Loja e Ivanit” …
Në Rumani në qytetin e Bukureshtit u mbajtë Kampionati Europian për fëmijë. Malin e Zi e përfaqësuan edhe 4 sportist nga qyteti jon i …
Në Rumani në qytetin e Bukureshtit u mbajtë Kampionati Europian për fëmijë. Malin e Zi e përfaqësuan edhe 4 sportist nga qyteti jon i …
Futbollistët e “Otrant Olimpikut” kanë arritur të dielën fitoren e parë në Ligën e Dytë të Malit të Zi. Skuadra “Berana” është mposhtur me …
Futbollistët e “Otrant Olimpikut” kanë arritur të dielën fitoren e parë në Ligën e Dytë të Malit të Zi. Skuadra “Berana” është mposhtur me …
Gjatë vikendit me datë 15-16.10.2022 në Podgoricë është duke u mbajtur turneu ndërkombëtarë në sportin olimpik të taekwondo-së “Montenegro Podgorica open 2022” i nivelit …
Gjatë vikendit me datë 15-16.10.2022 në Podgoricë është duke u mbajtur turneu ndërkombëtarë në sportin olimpik të taekwondo-së “Montenegro Podgorica open 2022” i nivelit …
“Riviera e Ulqinit”: QAMIL HOXHA DREJTOR I RI EKZEKUTIV
“Riviera e Ulqinit”: QAMIL HOXHA DREJTOR I RI EKZEKUTIV

Menaxheri i diplomuar i hotelerisë Qamil-Qamo Hoxha është drejtor i ri ekzekutiv i Kompanisë „Riviera e Ulqinit“. Këtë vendim Bordi i Drejtorëve të kësaj kompanie e ka marrë të hënën, në një seancë të

Presidentja e Kosovës viziton Malin e Zi: FILLIMISHT NË PODGORICË, PASTAJ NË ULQIN
Presidentja e Kosovës viziton Malin e Zi: FILLIMISHT NË PODGORICË, PASTAJ NË ULQIN

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në fillim të muajit të ardhshëm do të qëndrojë për një vizitë zyrtare dyditore në Mal të Zi, mëson Portali Ul-info. Në ditën e parë të vizitës së saj

Ulqin: NË FUND TË JANARIT SHIJOHET NOTI NË PLAZHIN E VOGËL (Video)
Ulqin: NË FUND TË JANARIT SHIJOHET NOTI NË PLAZHIN E VOGËL (Video)

Sot ishte një ditë e bukur në Ulqin, të cilën qytetarë të shumtë e shfrytëzuan për shëtitje apo punë në Ullishtë. Në të njëjtën kohë, disa vendosën të marrin pjesë në hapjen ceremoniale të një tjetër Festivali

Komuna e Ulqinit: Kryeministri me ministra në vizitë të martën
Komuna e Ulqinit: Kryeministri me ministra në vizitë të martën

Të martën, më 31 janar 2023, komunën e Ulqinit do ta vizitojë delegacion i Qeverisë së Malit të Zi në krye me kryeministrin dr. Dritan Abazoviq. Në delegacion me kryeministrin Abazoviq do të jenë ministri

Përvjetori: GJYSMË SHEKULLI NGA THEMELIMI I QENDRËS NATURISTE NË ADË TË BUNËS
Përvjetori: GJYSMË SHEKULLI NGA THEMELIMI I QENDRËS NATURISTE NË ADË TË BUNËS

Këtë vit bëhet gjysmë shekulli nga fillimi i funksionimit të Qendrës naturiste në Adë të Bunës. Në korrik të vitit 1973 u pritën mysafirët e parë dhe ishin kryesisht gjermanë të sjellë nga agjencia “Miramare”.